دانشکده عمران

مهندسی عمران یکی از رشته‌های اصلی گروه فنی و مهندسی و از نخستین رشته‌های دانشگاهی است که با آغاز دوره جدید تحصیلات دانشگاهی در ایران، دایر شده است. دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری دانشگاه  تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از سال 1387 فعالیت خود را آغاز نموده است. این دانشکده از آغاز تاکنون با پذیرش دانشجویان برتر افتخار دارد که جمع کثیری از متخصصان کشور را تربیت کرده است.

دانشکده برق و کامپیوتر

این دانشكده در سال  1387با رشته هاي برق-الکترونیک ، برق_قدرت و مهندسی هسته ای فعاليت خود را آغاز کرد.سپس در سال 1388 با پذیرش دانشجو در رشته فناوری اطلاعات ، گروه کامپیوتر نیز به این دانشکده اضافه شد. این دانشکده همکاری های تحقیقاتی متعددی را با صنایع مختلف برق، مخابرات وکامپیوتر برقرار کرده است که این حرکت، زمینه لازم جهت افزایش قابلیت های پژوهشی دانشجویان در فرآیند انجام پروژه ها را موجب گردیده است.

دانشکده علوم و فناوری نوین

دانشکده علوم به عنوان دانشکده ای ممتاز و منحصر به تحصیلات تکمیلی  تلاش نموده با تکیه بر اعضای  هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان  توانمند،  متعهد و پر تلاش به تولید و اشاعه دانش در حوزه علوم پایه از سال 1386 فعالیت خود را آغاز نموده است. این دانشکده از طریق توسعه  پژوهش های بنیادی و کاربردی و  ایجاد فضای رقابتی نسبت به نیازهای جامعه و صنعت پاسخگو بوده و با حفظ برتری علمی خود در کشور،  به بهبود و ارتقاء آن در سطح جهانی می­پردازد.