چاپ        ارسال به دوست

وزیر علوم در اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی سراسر کشور:

ساماندهی آموزش عالی از سال تحصیلی جدید آغاز می شود

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی یک تکلیف قانونی و اولویت است و اجرای آن از سال تحصیلی جدید با تصمیم گیری های کارشناسانه آغاز می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروز در پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با بیان اینکه آموزش عالی کشور از ۴۰ سال گذشته تا کنون سیر رشد و توسعه در همه ابعاد داشته است، اظهار داشت: بیشترتوسعه کمی دانشگاه ها در دهه ۸۰ صورت گرفته و تقاضای ورود به مراکز آموزش عالی علت این توسعه کمی بود، ولی اینگونه توسعه کمی موجب تضعیف امر پژوهش و تحقیق در آموزش عالی شد.
وزیر علوم تقویت بخش آموزشی دانشگاه ها را ضروری دانست و گفت: فضای روان خدمات دهی در دانشگاه ها باید حاکم شود و دانشجو درگیر چرخه پیچیده خدمات آموزشی نشود.
وی همچنین بر تحقق اخلاق مداری در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: بداخلاقی و بی اخلاقی در سیستم آموزشی موجب آسیب و اختلال در امور می شود و با اینگونه رفتارها برخورد می شود.
دکتر غلامی افزود: البته این امر در دانشگاه های دولتی کمتر دیده شده است و در سایر مراکز علمی نیز اینگونه برخوردها با دقت رصد خواهد شد.
وزیر علوم تاکید کرد: در حوزه ارتباط با جامعه نیز طرح های خوبی با وزارتخانه های مطرح کشور مانند وزارت دفاع، نفت و سازمان حفاظت محیط زیست اجرا و حلقه ارتباط دانشگاه با جامعه و بازار کار منسجم ترشده است.
دکتر غلامی افزود: در ۶ سال گذشته تشکیل پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان رشد خوبی داشت و نقص ها و کمبودها را جبران کرد.
وی بر استفاده بهینه از امکانات و شرایط فعلی در دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی و پژوهشی تاکید کرد و افزود: اشتراک گذاری فضاهای آموزشی، خوابگاهی و نرم افزاری در اجرای طرح ساماندهی این وزارتخانه انجام می شود‌.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر توجه به موسسات آموزش عالی بخش خصوصی اظهار داشت: ضعف های احتمالی موجود در این موسسات نباید دستاویز و بهانه ای برای ضربه به این موسسات باشد
دکتر غلامی در پایان اظهار داشت: این اجلاس برای کاهش نگرانی خانواده ها و دانش آموختگان شان در باب اشتغال و آینده کاری برگزار شده وان شاالله نتایج خوبی خواهد داشت ودانشگاه ها باید در این راستا هم افزایی داشته و به خوبی پذیرای تغییرات و برنامه های وزارت علوم باشند.
پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.


١٢:٤٩ - شنبه ١٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٧٨١    /    تعداد نمایش : ٢٥٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)