چاپ        ارسال به دوست

دکتر آروین رئیس دانشگاه در آئین افتتاح همایش نقش زسانه های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی و اقتصادی گفت:

ارتباط رسانه ها با پارک های علم و فناوری راه گشای موانع تولید است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناروری پیشرفته کرمان در آئین افتتاح اولین همایش نقش رسانه ها درشکل دهی نهادهای اجتماعی و اقتصادی ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان در همایش به تشریح ماموریت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته پرداخت و اظهار داشت: در ابتدا این مجموعه تحت عنوان یک مرکز بین المللی پژوهشی بنا نهاده شد و در طی سالیان تغییراتی که در ساختار آن بعمل آمد در قالب سه مجموعه شامل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری کرمان در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد.

وی اذعان داشت: پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی یکی از پژوهشگاه های منحصر به فرد در کشور می باشد که با داشتن متخصصین خبره، پژوهشکده ها و آزمایشگاههای تخصصی بازوی توانمدی در امر پژوهش این مجموعه می باشد.

دکتر آروین، دانشگاه را یکی دیگر از مجموعه­ های دانشگاهی برشمرد و با اشاره به نام دانشگاه، عنوان کرد: رسالتش تربیت دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی بوده و در بخش های مکانیک، عمران، برق، کامپیوتر و مهندسی شیمی مشغول به فعالیت می باشند و به لحاظ جوان بودن و داشتن رشته های خاص و منحصر به فرد نقش بسزایی در تولید علم داشته است. وی همچنین تعداد کل دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه و پژوهشگاه را حدود 700 نفر اعلام نمود.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به پارک علم و فناوری تاکید کرد: پارک علم و فناوری بعنوان حوزه  توانمند این مجموعه بوده و در کنار دو حوزه آموزش و پژوهش نقش بسزایی در تولید علم به ثروت دارد.

وی با اشاره به رسالت پارک علم و فناوری، تبدیل علم به ثروت و شناسایی ایده های برتر، خاطر نشان کرد: با توجه به شعار سال "رونق تولید" اهمیت و توجه به این حوزه بیشتر احساس می شود و در راستای تحقق آن خواستار ایجاد ارتباط بین رسانه و پارک های علم وفناوری شد و تصریح کرد: به مدد این ارتباط خواهیم توانست بخشی از موانع تولید را برطرف نماییم.

وی همچنین از نمایندگان مردم شهرستان های استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولین استانی در جهت رونق بخشیدن به اقتصاد ملی و عملی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید درخواست نمود که همچون گذشته حامی و یاری گر پارک علوم و فناوری این مجموعه باشند تا شاهد شکوفایی و رونق هر چه بیشتر آن باشیم.

گفتنی است این همایش روز 12 اردیبهشت ماه با حضور وزیر ارتباطات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و جمعی از مسئولین استان کرمان در مرکز همایشهای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی  و فناوری پیشرفته در حال برگزاری است.

 


١٤:٢٨ - پنج شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج