چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در نیمه اول اردیبهشت 98

در هفتم اردیبهشت ماه با حضور تیم سیار سازمان انتقال خون در دانشگاه، 14 هزار سی سی خون توسط کارکنان، دانشجویان و استادان دانشگاه به منظور کمک به بیماران نیازمند اهدا شد.

گفتنی است این عمل خیر خواهانه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و با همکاری سازمان انتقال خون بطور متوالی پنج الی شش ماه یکبار در راستای کمک به بیماران نیازمند  صورت می پذیرد.

در آستانه ماه مبارک رمضان سخنرانی علمی توسط دکتر ستایش متخصص طب سنتی با موضوع تغذیه در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

مدرس کارگاه با اشاره به مفاهیم و تعاریف طب سنتی تاکید کرد: اولین قدم در راه درمان اصلاح سبک زندگی است.

بيان نكات پيرامون سفره افطار و وعده سحر و همچنین توصیه های مفید برای رفع تشنگی و معرفی
نوشیدنی‌هایی که باعث کاهش تشنگی می شوند مهمترین مباحث مطرح شده دراین کارگاه بود

حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مسئولین استانی و نمایندگان مردم شهرستان های استان کرمان در مجلس شورای اسلامی که به واسطه برگزاری" اولین همایش نقش زسانه های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی و اقتصادی" صورت پذیرفت، مهمترین رخداد دانشگاه در نیمه اول اردیبهشت ماه بود

دکتر محمد جواد آروین که اولین سخنران درآئین  افتتاحیه این همایش بود تاکیدکرد: ارتباط رسانه ها با پارک های علم و فناوری راه گشای موانع تولید است.

وی در سخنانش ضمن معرفی ساختار دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناروری پیشرفته به تشریح ماموریت آن پرداخت و از نمایندگان مردم شهرستان‌های استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولین استانی در جهت رونق بخشیدن به اقتصاد ملی و عملی‌کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید درخواست نمود که همچون گذشته حامی و یاری‌گر پارک علم و فناوری این مجموعه باشند تا شاهد شکوفایی و رونق هر چه بیشتر آن باشیم.

 به رسم سالیان گذشته مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری، روزمعلم در 14 اردیبهشت ماه برپا شد و از اساتید سرآمد آموزشی و دانشجویان ممتاز تحلیل شد

در این مراسم دکتر آروین در سخنانش ضمن تبریک روز معلم به اساتید دانشگاه، ارتباط بین استاد و دانشجو را یکی از عوامل ارتقاء سطح پژوهش و آموزش در دانشگاه عنوان کرد.

وی در ادامه اظهار داشت:: در زمینه تولید علم، بررسی ها نشان داده که در این مجموعه کارهای خوبی انجام شده است که برای حفظ و ارتقاء بیشتر  آن  نیازمند تلاش و کوشش بیشتر دست اندرکاران حوژه آموزش و پژوهش و همچنین دانشجویان است و از مسئولین پژوهشگاه و معاونت آموزشی و پژوهشی خواست تا با بررسی مجدد قوانین و مقررات دراین راستا گام های مفیدی بردارند و همچنین از خدمات کارکنان حوزه های ستادی دانشگاه که پشتیبانان انجام ماموریت دانشگاه هستند تقدیر و تشکر نمود

 به منظور بررسی سیلاب های اخیر و راهکارهای عملی جلوگیری از خسارت های آتی، نشست تخصصی مدیریت رودخانه و کاهش خطرات سیلاب با حضور دکتر "ریکاردو وسیپا"  از دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا، توسط دفترهمکاری های علمی و روابط بین الملل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و با همکاری  انجمن علوم و مهندسی منابع ایران نمایندگی استان کرمان برای نمایندگان شرکت آب منطقه ای کرمان، اداره کل هواشناسی استان، ستاد مدیریت بحران استان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه برگزار شد.

 خبر مسرت بخشی که در نیمه اول اردیبهشت انتشار یافت، "احراز رتبه ششم" دانشگاه در بین دانشگاه های صنعتی کشور، توسط پایگاه استنادی جهان اسلام، مربوط به رتبه بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران سال 96-97 منتشر گردید.

گفتنی است دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در حالی موفق به کسب این رتبه شد که سال گذشته نیز در جایگاه ششم دانشگاه های صنعتی ایران قرار داشته و در رده بندی جدید همچنان بعد از پنج دانشگاه، شریف ، امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی اصفهان و نوشیروانی بابل، در جایگاه ششم قرار دارد

 انجمن علمی دانشجویی نانو فناوری هم در 14 اردیهشت ماه با همکاری پارک علم و فناوری، کارگاه آموزشی "مبانی کارآفرینی( تبیین نقش دانشجو در اکوسیستم کارآفرینی)" را برگزار نمود.

 از دیگر کارگاه های برگزار شده در این بازه زمانی کارگاه آموزشی با موضوع "مفاهیم و قوانین دارائی های فکری (اختراع طرح های صنعتی و علائم تجاری)" بود که به همت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه و تدریس دکتر گنجویی معاون فناوری پارک علم و فناوری برگزار شد.

 کارگاه آموزشی حروفچینی، latex  نیز دیگر کارگاهی بود که طی روزهای 3، 4، 10 و 11 اردیبهشت ماه با هماهنگی گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه، توسط دکتر باقرزاده عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر برگزار شد

نباشد همی نیک و بد پایدار                  همان به که نیکی بود یادگار

منتظر بسته های خبری دانشگاه در هفته های آینده باشید.

باتشکر - روابط عمومی

 

 


١٣:١٥ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج