چاپ        ارسال به دوست

اخبار کوتاه از فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آذرماه 1398

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،: معاونت دانشجویی و فرهنگی گزیده‌ای ازفعالیت های برخی انجمن‌های علمی دانشجویی در آذرماه را در قالب اخبار کوتاه اعلام کرد

انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی

برگزاری کارگاه آموزشی داکینگ مولکولی

در مورخ 18 آذرماه کارگاه داکینگ مولکولی با حضور خانم دکتر لطفی در محل ساختمان همایش‌ها (سالن H) برگزار شد. این کارگاه یک‌روزه در قالب تئوری / عملی و باهدف آشنایی با مفهوم داکینگ - لیگاند - ماکرو مولکول و استفاده از نرم‌افزارهای MGTools و Auto Dock Vina انجام و در انتها نتایج به‌دست‌آمده تفسیر و بررسی شدند. میزان علاقه‌مندی شرکت‌کنندگان در کارگاه، نسبت به مباحث تدریس شده، مورد ارزیابی قرار گرفت که حاکی از رضایت کلیه شرکت‌کنندگان از محتوای علمی برنامه و ارائه مطالب توسط استاد بود.

بازدید از یازدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق کرمان

بازدید از نمایشگاه تخصصی کشاورزی (مرتبط با ماشین‌آلات و ادوات، تجهیزات آبیاری و گلخانه‌ای و همچنین مواردی مرتبط بادام و طیور و آبزیان) در تاریخ 6 آذرماه با سرپرستی دکتر مجتبی مرتضوی و دکتر مسعود احمدی انجام شد. هدف از این بازدید آشنایی دانشجویان با بخش‌های مختلف و تازه‌ترین محصولات ارائه‌شده و ارتباط بین تولید محصول و ارائه به بازار بود.

انجمن علمی دانشجویی مکانیک

برگزاری کارگاه آموزش نرم‌افزار سالید ورکز

کارگاه آموزش نرم‌افزار سالید ورکز به مدت 30 ساعت در 10 جلسه در سالن H برگزار شد. مدرس دوره مهندس منصور غلام پور از دانشجویان این دانشگاه بود. بخش‌هایی که در این دوره آموزش داده شد شامل: می‌باشند: 1- آموزش طراحی دوبعدی در محیط sketch، 2- ویرایش مدل‌های دوبعدی در محیط sketch، 3- تبدیل طرح دوبعدی به سه‌بعدی feature، 4- ویرایش مدل‌های سه‌بعدی، 5- ایجاد مجموعه منوتاژی در محیط assembley و 6- معرفی قیدها.است.

انجمن علمی دانشجویی کشاورزی

بازدید از گلخانه‌های هیدروپونیک شهرستان زرند

بازدید علمی در تاریخ 7 آذرماه به مقصد شهرستان زرند با حضور دانشجویان رشته‌های کشـاورزی (ژنتیک و به نژادی گیاهی- بیوتکنولوژی- حشره‌شناسی) به تعداد 20 نفر با سرپرستی دکتر احمدی، دکتر میرزایی و دکتر انصاری انجام شد. هدف از این بازدید علمی آشنایی دانشجویان با محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای و انواع کشت با توجه به رشته تحصیلی آن‌ها و یادگیری دانشجویان جهت کارآفرینی بعد از فارغ‌التحصیلی و اتمام درس بود.

انجمن علمی دانشجویی عمران

بازدید از سد صفا رود

بازدید از سد صفا رود با حضور دانشجویان رشته‌های عمران با سرپرستی دکتر توفیق انجام شد.

انجمن‌های علمی دانشجویی انرژی، مکانیک، نانو فناوری، رباتیک و شیمی

بازدید از کارخانه لاستیک بارز

بازدید از کارخانه گروه صنعتی بارز در تاریخ 27 آذر انجام شد. در این بازدید 40 نفر از دانشجویان رشته‌های مذکور و اساتید راهنما،‌ خانم دکتر فریبا فتحی راد از گروه نانو فناوری و دکتر امیر بابک انصاری و دکتر سینا مدیری از گروه‌های انرژی-مکانیک و پلیمر حضور داشتند.

اهم اهداف محقق شده در این بازدید به شرح زیر می‌باشد:

-آشنایی و بازدید از مواد خام و تشکیل‌دهنده لاستیک خودرو-آشنایی با مراحل آماده‌سازی مواد جهت اختلاط با یکدیگر-بازدید از خط تولید (از مرحله ترکیب تا محصول نهایی)-بازدید از آزمایشگاه‌های تست نمونه و کنترل کیفیت-آشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی-بازدید از تأسیسات مکانیکی و رباتیک استفاده‌شده درخط‌تولید-بازدید از سالن پخت لاستیک

انجمن‌های علمی دانشجویی کشاورزی

بازدید از گلخانه‌های هیدروپونیک دانشگاه ولیعصر (عج) و مرکز تحقیقات پسته کشور

با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی کشاورزی بازدید از گلخانه‌های هیدروپونیک دانشگاه ولیعصر (عج) و مرکز تحقیقات پسته کشور در تاریخ 27 آذر با حضور دانشجویان رشته‌های مرتبط با کشاورزی (ژنتیک و به‌نژادی گیاهی- بیوتکنولوژی- حشره‌شناسی، به تعداد 11 نفر) و با سرپرستی دکتر احمدی افزادی انجام شد. در این بازدید در مورد نحوه کاشت و نگهداری از درختان پسته، بیماری‌ها و حشرات مضر برای باغات پسته و... توسط افراد متخصص صحبت شد. همچنین از گلخانه‌های هیدروپونیک دانشگاه که شامل انواع محصولات که روی پایه‌های مختلف که به‌وسیله نورها و شرایط متفاوت کشت داده‌شده بودند بازدید به عمل آمد. هدف از این بازدید علمی آشنایی دانشجویان با انواع کاشت محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای و آموزش دانشجویان جهت کارآفرینی بعد از فارغ‌التحصیلی و اتمام درس بود. 


٠٨:٤٥ - سه شنبه ٣ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٨٨٥    /    تعداد نمایش : ٥٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج