چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی"روبات بایولوید" در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار شد

دوره مقدماتی کارگاه روبات بایولوید توسط انجمن علمی، دانشجوئی رباتیک در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار شد.
دکتر رضا دهقانی عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و مدرس این دوره با اشاره به وجود رشته های مرتبط با علم رباتیک در دانشگاه هدف از برگزاری این دوره را علاقه مند کردن دانشجویان به علم رباتیک، کشف استعدادهای توانمند در این زمینه، آماده سازی دانشجویان جهت ورود به صنعت، گسترش دانش رباتیک و ایجاد روحیه کار تیمی بین دانشجویان اعلام کرد.
وی در خصوص شیوه برگزاری کارگاه یادشده گفت : در این کارگاه ابتدا دانشجویان با زمینه های تحقیقاتی و کاربردهای رباتیک در صنایع مختلف آشنا شدند. در ادامه ربات بایو لوید معرفی و اجزای مختلف آن به صورت عملی شرح و نحوه عملکرد کنترلر، موتور ها، سنسورها و اتصالات ربات توضیح داده شد.
دکتر دهقانی افزود: دانشجویان شرکت کننده در کارگاه از نزدیک با عملکرد ربات بایولوید آشنا شدند و در پایان، نمونه ای از یک بازوی رباتیک با همکاری دانشجویان راه اندازی شد.
وی اظهار امیدواری کرد با استقبال دانشجویان دوره های پیشرفته کارگاه "روبات بایولوید" برگزار شود.
به گفته دکتر دهقانی برگزاری کارگاه های علمی با ارتقای انگیزه، زمینه بروز خلاقیت دانشجویان را نیز فراهم و به توسعه و به کارگیری علم رباتیک کمک می کند.
دوره مقدماتی کارگاه "روبات بایولوید" 16آبان در مرکز همایش های دانشگاه و با حضور د انشجویان علاقه مند برگزار شد.
همچنین محمد راکی دبیر انجمن علمی دانشجوئی رباتیک دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: انجمن علمی دانشجوئی رباتیک تنها انجمن بین رشته ای مهندسی دانشگاه است که دانشجویان علاقه مند به رباتیک در این انجمن فعالیت می کنند.٠٩:٢٨ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٩٢    /    تعداد نمایش : ٧٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج