چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته:

مطالعه مفید، زیربنای توسعه کشور است

 

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: میزان مطالعه مفید وشمارگان انتشار کتاب از شاخص های زیربنایی در توسعه یافتگی هر کشور است.
دکترمحمدجواد آروین در حاشیه بازدید از کتابخانه مرکزی دانشگاه با بیان این مطلب افزود: کتابخانه های دانشگاهی با در اختیارگذاشتن جدیدترین منابع و تنوع خدمات نقش مهمی در ارتقای فرهنگ کتابخوانی دارند.

رییس دانشگاه با اشاره به گسترش دسترسی به فضای مجازی و پدیده انتشار دیجیتالی کتاب تصریح کرد: با استفاده صحیح از امکانات فضای مجازی، می توان فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و بویژه نسل جوان و دانشجو ارتقا بخشید.
رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته افزود: هرچند که برخی مطالعه نسخه کاغذی کتاب را ترجیح می دهند اما با توجه به تحولات فناورانه، باید انتشار کتاب های مفید، با حفظ مالکیت مادی و معنوی مولفان، متناسب با فناوری های نوین و دارای محتوای چندرسانه ای و جذاب افزایش یابد.

در پایان این بازدید، رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با اهدای لوح سپاس از خدمات خانم مهدیه حسنخانی و آقای محمد مهدی طاهری رییس و کارشناس کتابخانه دانشگاه تقدیر نمود.

 

در این بازدید دکتر داریوش افضلی معاون آموزشی و پژوهشی و دکتر علیرضاعسکرزاده معاون دانشجویی و فرهنگی رییس دانشگاه را همراهی کردند.
همچنین رییس کتابخانه دانشگاه در بازدید دکتر آروین، باارایه گزارشی از عملکرد کتابخانه، از حضور رییس دانشگاه و همراهان تشکر کرد.
خانم حسنخانی خواستار خرید کتاب های جدید و ارتقای تجهیزات شد.
به گفته وی کتابخانه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان ۲۱ هزار و ۵۳۵ جلد کتاب دارد که ۱۵ هزار و ۴۱۵جلد از آنها لاتین است.
وی افزود: در بخش مرجع کتابخانه یک هزار و ۴۵۵ عنوان پایان نامه درسطح کارشناسی ارشد و دکتری و ۱۶۷ گزارش طرح پژوهشی نگهداری می شود.


١٣:٥٢ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٢٠١    /    تعداد نمایش : ٧٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج