چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز معلم

به گزارش روابط عمومی، دکتر آروین رئیس دانشگاه در پیامی، به مناسبت یادمان استاد شهید "مرتضی مطهری " معلم و اندیشمند بزرگ، روز معلم را به معلمان، به ویژه اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است؛

هوالعلیم

نخستین معلم آفرینش، پروردگار عالمیان، دانش، خرد و معرفت را زینت سروری آدمیان قرار داد و در کلام نورانی به قلم سوگند یاد کرد و پیامبران را برای هدایت و آگاهی بخشی، مبعوث کرد. به راستی چه مقامی والاتر از معلمی است که باروری اندیشه، انسان سازی، کمال بخشی، سختکوشی و خردورزی؛ رسالت راستین و الهام بخش وجود اوست

اوراق زرین تاریخ تربیت، سیمای درخشان مربیان نام آوری را بر خود نقش ابدی زده است، آنان که با پیکار مقدس خویش حماسه های شکوهمند و جاوید در سازندگی انسان متعهد به وجود آوردند و با تزکیه و تعلم کاخ بلند پایه ی علم و فضیلت را بنا نهاده اند و امروز شما اساتید گرامی ادامه ی این نهضت عظیم را بر عهده گرفته اید،

۱۲اردیبهشت ماه روز بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره یگانه دوران و صاحب اندیشه‌های مطهر استاد «شهید مرتضی مطهری» یادآور شکوه و عظمت زنان و مردانی است که در طول تاریخ در عرصه ی تعلیم و تربیت زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته اند..

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با امید به آینده‌ای روشن، با برخورداری از اساتید فرزانه و فرهیخته، طلایه دار اخلاق و پیشرو در تحقق جامعه‌ای است که نمود حقیقی نتایج ارزشمند علمی در آن تجلی می‌یابد.

بر کسی پوشیده نیست که توسعه جوامع در افق بلندمدت، بسته به کیفیت نظام آموزشی است  و اساتید و معلّمان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رکن نظام آموزشی شناخته می‌شوند.

امروز توفیق دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در عرصه آموزش، فرهنگ و  پژوهش و فناوری در سایه جهاد علمی اساتید  فرزانه رقم خورده و با افتخار مسیر ترقی را در این زمینه ادامه خواهیم داد. اینجانب  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری (ره)، فرارسیدن روز و هفته بزرگداشت مقام معلم و استاد را به همه اساتید فرهیخته و  جامعه دانشگاهی معزز، صمیمانه تبریک عرض  نموده  و از درگاه ایزد منان توفیق روزافزون در عرصه علم و دانش را خواستارم.

محمد جواد اروین  - رئیس دانشگاه

 


٢١:٣٧ - پنج شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٢٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج