چاپ        ارسال به دوست

دکتر آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آستانه فرارسیدن 27 اردیبهشت ماه “روز ارتباطات و روابط عمومی” تاکید کرد:

روابط عمومی به عنوان یک سامانه مشورتی و یکی از عناصر اصلی در ارتقاء و پیشرفت هر سازمان، جایگاه ویژه‌ای دارد.

دکتر محمدجواد آروین رئیس دانشگاه در پیامی ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی تأکید کرد: روابط عمومی به‌عنوان یک سامانه مشورتی و یکی از عناصر اصلی در ارتقاء و پیشرفت هر سازمان، جایگاه ویژه‌ای دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، در متن پیام دکتر محمدجواد آروین، چنین آمده است:

بی‌شک تدبر در آموزه‌های غنی اسلامی و قرآنی بیانگر آن است که قواعد بنیادین روابط عمومی و ارتباطات، به‌ویژه تعامل مستمر و مؤثر با مردم و آگاه‌سازی جامعه، در کلام وحی و معصومین (ع) هم مطرح و موردتوجه قرارگرفته است و رسالت آگاهی بخشی انبیای برحق الهی را می‌توان ازجمله مصادیق این امر مهم دانست.

روابط عمومی، فعالیتی دانش‌محور، مبتنی بر شناخت عمیق از وضعیت موجود، دارای توانمندی لازم برای ارتباط‌گیری با مردم و اعتمادسازی است و همچنین با پذیرش نقش‌هایی همچون: متقاعدسازی، آینده‌نگری، بحران ستیزی، اعتبار سازی، فرهنگ‌سازی نقش مهمی در توسعه ‌سازمانی بازی می‌کند نقش و اهمیت روابط عمومی‌ها در دهه اخیر بسیار فراتر رفته و خود به یکی از کنشگران حوزه عمومی تبدیل‌شده‌اند. اینک روابط عمومی‌ها هم بر تفکر و تصمیمات و بایدها و نبایدها درون‌سازمانی تأثیرگذارند و هم افکار عمومی متأثر از نوع ارتباط با آن‌ها است. این تعریفی جدید از روابط سازمان و مخاطب است که روابط عمومی را از نقش یگانه انتقال‌دهنده پیام خارج ساخته است.

روابط عمومی‌ها به دلیل جایگاه راهبردی زیربنایی خود می‌توانند سازمان‌های مختلف را در همگامی با پیشرفت و تحولات جهانی یاری دهند، چراکه روابط عمومی یک واحد پویا و ارگانیک سازمانی است که هیچ‌گاه در آن سکون و تعطیلی وجود نداشته و در ساعات و زمان‌های معینی فعالیت ندارد. بلکه مجموعه‌ای با فعالیت‌های خطیر، وسیع و شبانه‌روزی است.

یکی دیگر از مفاهیم نوین، تفاهم اجتماعی است که امروزه از عوامل تأثیرگذار در توسعه جوامع انسانی محسوب می‌شود و پدید آوردن آن به‌عنوان سرمایه‌ای ارزشمند تلقی می‌شود. در این میان روابط عمومی می‌تواند با زمینه‌سازی برای ایجاد تفاهم میان سازمان‌ها و مخاطبان نقش کلیدی خود را ایفاء نماید.

این‌جانب فرارسیدن روز روابط عمومی (27 اردیبهشت) را به‌تمامی متصدیان و فعالان این حوزه به‌ویژه کارکنان روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تبریک می‌گویم و امیدوارم که در ادامه این مسیر با آگاهی از مسئولیت خطیر خود در روابط عمومی، با تلاش و آگاهی هرچه بیشتر گام بردارند.

محمدجواد آروین - رئیس دانشگاه

 


١٠:٥١ - جمعه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٢١٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج