چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در دیدار با فرماندار کهنوج:

بزودی مرکز رشد واحدهای فناوری در شهرستان کهنوج راه اندازی می شود

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در دیدار با فرماندار کهنوج از راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری در شهرستان کهنوج در آینده ای نزدیک خبر داد.

دکتر مسعود ترکزاده با اشاره به  ظرفیت 67درصدی تولیدات کشاورزی استان در جنوب استان کرمان بیان کرد: شهرستان کهنوج با دارا بودن دانشگاه های آزاد پیام نور همراه با زیر ساخت های اولیه توانایی لازم را برای توسعه طرح های اقتصاد دانش بنیان دارد،

 رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان تصریح کرد: با این شرایط وجود یک مرکز رشد در سطح شهرستان کهنوج  احساس می شود.

وی بابیان اینکه دانشگاه آزاد واحد کهنوج در سال های گذشته اقدام به راه اندازی مرکز رشد از طریق سازمان مرکزی نموده است خاطرنشان کرد: این مرکز باید برای کیفی سازی و بالا بردن تجربه تیم کاری در کنار همکاران پارک علم و فناوری قرار گیرد  تا بتواند زمینه خدمات و طرح های باکیفیت  را در منطقه فراهم کند.

دکتر ترکزاده در تشریح مصوبات این دیدار گفت: در صورت ارائه زیرساخت های لازم اداری و نیروی انسانی از سوی فرمانداری کهنوج بزودی مرکز رشد واحدهای های فناوری با محوریت شهرستان کهنوج با هدف حمایت و پشتیبانی از پنج شهرستان جنوبی (قلعه گنج،فاریاب،رودبار،منوجان و کهنوج) در حوزه اقتصاد دانش بنیان راه اندازی خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان بابیان اینکه نگاه پارک علم و فناوری بر اساس حمایت از  تمام پتانسیل های استان کرمان است افزود: به همین منظور به دعوت فرماندار کهنوج  ضمن نشست با عالی ترین مقام شهرستان از پتانسیل ها و زیر ساخت های منطقه بازدید کرد.

گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به نقل از روابط عمومی  پارک علم و فناوری حاکی از آن است که دکتر مسعود ترکزاده ماهانی رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان به دعوت وحدت عیدی فرماندار کهنوج و به منظور توسعه و حمایت از طرح های اقتصاد دانش بنیان در شهرستان کهنوج، دوشنبه 26 تیرماه جاری با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگوکرد.

شهرستان کهنوج با مساحت 2 هزار و ۱۹۰ کیلومتر مربع در جنوب شرقی استان کرمان واقع شده و ۱/۲ درصد مساحت استان را به خود اختصاص داده  و مرکز آن شهر کهنوج است. این شهرستان دارای یک شهر، ۲ بخش وپنج دهستان است که در350 کیلومتری کرمان واقع است.

 این شهرستان از شمال به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد، از شرق به شهرستان رودبار جنوب و از جنوب به شهرستان منوجان و از جنوب شرقی به شهرستان قلعه گنج و از غرب به شهرستان فاریاب و از جنوب غربی به شهرستان رودان در استان هرمزگان محدود است.


٢٠:٥٨ - سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٩    /    تعداد نمایش : ١٣١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج