چاپ        ارسال به دوست

با هدف گسترش همکاری ها ی فرهنگی صورت گرفت؛

دیدار های دکتر محمدرضا لشکری با مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دبیر دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه شهید باهنر

دکتر محمدرضا لشکری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با حجت الاسلام صباحی مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کرمان و دکتر بابایی دبیر دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه شهید باهنر کرمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها که به طور جداگانه انجام شد دوطرف در خصوص گسترش همکاری‌های فرهنگی و اجرای دوره های طرح ضیافت اندیشه در طول سال به تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها حسب عنايت و دستور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مدظله‌ العالي) با هدفي متعالي و در راستاي ايجاد دانشگاه مؤمن و متعبد به هدايت الهي و در راستاي تبيين ارزشهاي اسلامي و تعميق آگاهيهاي ديني و اعتقادي دانشجويان و دانشگاهيان و بر اساس مصوبة نهايي اسفندماه سال 1372 شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ايجاد سازماني جديد براي تحقق منويات معظم‌ له، بر اساس اهداف و وظايف معين تشكيل گرديد كه در كلية دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به انجام وظايف مصرح در اساسنامه مي‌پردازد.
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبری در دانشگاهها در جهت نيل به اين اهداف و وظايف الهي دو اصل مهم و اساسي را فراروي خود قرار داده است :
1ـ تأكيد و تلاش جدي بر حركت‌هاي زيربنايي و عميق فرهنگي در راستاي رشد و توسعه انديشه‌ها و آگاهيهاي ديني و اسلامي دانشجويان و دانشگاهيان.
2ـ ايجاد و تقويت روحيه تحرك و مشاركت فعال دانشجويان و دانشگاهيان در عرصه فعاليتهاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي در سطح جامعه و دانشگاهها.
بر همين اساس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها با اهتمام و جديت تمام نسبت به برنامه‌ريزي و ايجاد هماهنگي و ارتباط با نهادها وتشكل‌هاي دانشجويي اقدام نموده و در جهت ايجاد ارتباط با اساتيد و نيروهاي فرهنگي و مذهبي گامهاي مؤثري برداشته است.

 


١١:٣٦ - شنبه ٦ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج