چاپ        ارسال به دوست

دکتر دلیری در جمع اعضاء شورای عالی فناوری و نو آوری استان عنوان کرد

در بحث حمایتهای مالی شرکتهای دانش بنیان با کمترین مشکل مواجه ایم

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمان دکتر علیرضا دلیری اظهار داشت: در بحث حمایتهای مالی شرکتهای دانش بنیان با کمترین مشکل مواجه ایم و به خوبی می توانیم پشتیبانی لازم را انجام دهیم وی ادامه داد اعتبارات روستایی سقف محدودی ندارند و طرحهای خلاق بدون طرح در کارگروه استانی و از طریق سامانه کارا برای ما ارسال می شوند

دلیری بیان کرد: ما در صندوق توسعه ملی سهم داریم و دوازده بانک را به عنوان کارگزار معرفی کردیم که برای صنعت دوازده درصد و برای کشاورزی ده درصد سود در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور شرایط کنونی کشور را ویژه دانست و تاکید کرد ما با چالش جدی تحریمها روبه رو هستیم و از این کارگروهها و دور هم بودن ها هر میزان که در کشور برگزار شود کم است چرا که راه نجات کشور و برون رفت از اقتصاد سنتی، بستری در فضای دانش است و فعالیتهای اقتصادی باید با تحقیق و توسعه همراه باشد تا دوام بیشتری داشته باشد.

دکتر دلیری تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم تا با پیشرفتهای دنیا هماهنگ باشیم و از آنها عقب نمانیم، خوشبختانه روز به روز در کشور خدمات زیادی در بستر بین المللی در حال شکوفا شدن است.

معاون معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در رابطه با نخبگان اظهار داشت: قطعا اگر بخواهیم موفق شویم باید به نخبگان و محققان توجه بیشتری کنیم و بعد برون سپاری کنیم و فعالیتها را به بخش خصوصی واگذار کنیم که ضریب موفقیت بیشتر خواهد شد چراکه سیستم دولتی چابکی و کارایی لازم را نخواهد داشت.

دلیری همچنین در رابطه با اعتماد کردن به جوانها تاکید کرد: اعتماد کردن به جوانها مطمئنا همراه با تحول خواهد بود و یقین داشته باشید می توانند اثر گذار باشند و اقتصاد کشور را تغییر دهند و این حرکتی که امروز در حوزه اقتصاد شاهد آن هستیم همگی توسط این جوانها به وجود آمده است.

مشاور برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان کشور در رابطه با پتانسیلهای استان کرمان در حوزه فناوری گفت: بستر استان کرمان بسیار متفاوت تر از سایر استانهاست و ظرفیت بسیار بالایی دارد و جزو استانهای برتر کشور محسوب می شود چه از نظر دانشگاهی و چه از نظر نیروی انسانی و باید بسمتی حرکت کنیم که در دانشگاهها شغل ایجاد کنیم و این امر در صورتی محقق خواهد شد که دانشجو و استاد همراه آموزش درگیر فعالیتهای اقتصادی شوند و ایده پروری نمایند.

دکتر دلیری بخشی از صحبتها خود را به چالش اساسی شرکتهای بزرگ استان اختصاص داد و عنوان کرد: شرکتهای بزرگ و بسیار خوبی در استان کرمان داریم اما متاسفانه هیچ کدام در زمینه تحقیق و توسعه ورود نکردند که باید افراد خلاق و نخبه را جهت دهیم به سمت نیازهای این شرکتها تا بتوانند به خوبی آسیب شناسی و نیازهای آنها را برطرف کنند.

معاون معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان تاکید کرد:استان باید تلاش کند زیر ساختهای حوزه اقتصاد دانش بنیان را تقویت نماید و معاونت علمی و فناوری در این زمینه آمادگی همکاری و پشتیبانی لازم را خواهد داشت.

منبع خبر: روابط عمومی پارک علم وفناوری   لینک خبر


٠٨:٥٣ - دوشنبه ٨ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٧١٥    /    تعداد نمایش : ١٠٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج