چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان:

پژوهشگری از ویژگی های خبرنگاری است

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاری به عنوان یک مسئولیت اجتماعی نام برد و پژوهشگری را از ویژگی های خبرنگاری دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر محمد جواد آروین گفت: خبرنگاری فراتر از یک شغل است و یک مسئولیت اجتماعی محسوب می شود وخبرنگاران پیشتازان عرصه آگاهی و خردورزی به شمار می روند.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه  شرایط جهانی و میزان دسترسی مردم به رسانه ها و به خصوص رسانه های نوین تغییر کرده خاطرنشان کرد: این پدیده مسئولیت خبرنگاران را دوچندان کرده است.

دکترآروین بر این نکته تاکید کرد که خبرنگاران وظیفه سنگینی در انتشار صحیح ترین خبرها دارند تا جامعه از انتشار شایعات و اخبار غیرموثق آسیب نبیند.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته تاکید کرد: خبرنگار به عنوان یک پژوهشگر باید موضوعات خبری را دنبال کند و با رعایت اصل بی طرفی و جامع نگری به کشف حقیقت بپردازد.

دکترآروین گفت: خبرنگاران پژوهشگر؛گزارش های کامل تر و دقیق تری منتشر و اعتماد مخاطب را بهتر جلب می کنند.

رئیس دانشگاه با اشاره به جایگاه دانشگاه ها در تولید علمی کشور گفت: انتشار خبرهای علمی و دستاوردهای پژوهشی اعضای هیات علمی و دانشجویان، ضمن معرفی موفقیت های جامعه دانشگاهی، امید و اعتماد به نفس را در مردم ارتقا می بخشد.

دکتر محمد جواد آروین برای گسترش همکاری های رسانه ای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری استان کرمان به عنوان مجموعه های مرتبط با هم اعلام آمادگی کرد و گفت: همکاری متقابل اصحاب رسانه با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، تعاملی هوشمندانه، سازنده، و امیدآفرین است.

وی تصریح کرد: رسانه ها می توانند در گسترش ارتباط دانشگاه و جامعه نقش مهمی ایفاکنند و مجموعه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از گسترش همکاری ها استقبال می کند.

دکترآروین با گرامی داشت هفدهم مردادماه؛ سالروز شهادت "محمود صارمی" و روز خبرنگار برای خبرنگاران متعهد و توانا آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

 


١١:٢٧ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٧٣٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج