چاپ        ارسال به دوست

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی در جمع راهپیمایان 13 آبان:

باید با تکیه بر ولایت و رهبری در جهت پیشرفت علمی قدم برداریم

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته بااشاره به شرایط امروز مبارزه با استکبار جهانی گفت: باید با تکیه بر ولایت و رهبری، ایمان و بصیرت در جهت پیشرفت علمی قدم برداریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمدرضا لشکری که به مناسبت 13 آبان و به عنوان سخنران مراسم در مسجد جامع ماهان و در جمع راهپیمایان این روزسخن می گفت با بیان اینکه تاریخ نشان داده مردم سلحشور و مقاوم ایران، با تکیه بر اصل ولایت و رهبری و با ایمان و شور انقلابی و دینی، بصیرت و شناخت اوضاع جامعه توانسته¬اند از بحرانها با اقتدار عبور کنند تصریح کرد: مردم حقیقت فرمایش امام راحل که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند را به اثبات رساندند.

وی گفت: ، امروز مبارزه ما از نوع دیگری است و ترفندها و اقدامات استکبار جهانی، دارای جنبه¬های فرهنگی و اقتصادی است.

وی با خطاب قراردادن دانش آموزان و دانشجویان افزود: باید با تکیه بر ولایت و رهبری، ایمان و بصیرت در جهت پیشرفت علمی قدم برداریم و این وظیفه و رسالت ماست در هر رتبه و جایگاهی که هستیم.
معاون دانشجویی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: مقام معظم رهبری (مد ظلله العالی) در این باره فرمودند: "اقتدار حقيقى يك ملت در گرو علم است."

دکتر لشکری درباره روز ملی مبارزه با استکبار جهانی توضیح داد: سیزده آبان یک روز عادی در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست، بلکه به فرمایش امام راحل (ره) یوم الله است.
وی افزود: شاهدیم که تجلی قدرت الهی در این روز در سالیان متمادی ظهور داشته و بررسی های تاریخی گواهی بر این گفته است.

دکتر لشکری به تصویب قانون کاپیتولاسیون در رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون به اتباع آمریکایی در ایران مصونیت داده میشد و تحت پیگرد قانون قرار نمی گرفتند که موجب اعتراض انقلابی امام خمینی (ره) به رژیم پهلوی شد و در نهایت منجر به تبعید ایشان در 13 آبان 1343 به ترکیه شد.

وی از13 آبان سال 57 هم نام برد که در این روز رژیم ستم شاهی پهلوی به کشتار دانش آموزانی پرداخت که به نشانه اعتراض به رژیم پهلوی در دانشگاه تهران جمع شده بودند.
دکتر لشکری از 13 آبان 58 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلابی کشورمان به عنوان نقطه ای تاریخی نام برد و خاطرنشان کرد: اینجا بود که ابهت این ام الفساد قرن، آمریکای مستکبر، در دید جهانیان شکست.

وی تاکید کرد: با توجه به این وقایع و در راس همه آنها شکست ابهت پوشالی استکبار جهانی، که نماد اصلی آن آمریکاست، می¬توان گفت سیزده آبان شناسنامه و هویت اسلامی و انقلابی و استکبار ستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با این سوابق، این روز با عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است.

وی با اشاره به ویژگی های قدرتهای استكباری گفت: ملت شریف ایران با ساقط كردن رژيم دست‌نشانده‌ى آمريكا در ایران، دست آمریکا را از این کشور کوتاه کرد و این عامل اصلی کینه توزی و تمامی اقدامات خصمانه دولت آمریکا بعد از انقلاب است که به شکلهای گوناگون بر ملت بزرگ ایران تحمیل شده است.

وی از حمله نظامی به طبس، ترور مسئولان بلند پایه؛ تحریک حزب بعث و حمله عراق به ایران، سرنگون کردن هواپیمای مسافربری، ترور دانشمندان هسته ای و بد عهدی و خروج از توافق برجام و اعمال تحریمهای ظالمانه بر مردم به عنوان گوشه ای از از خوی استکباری آمریکا نام برد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در خاتمه بابیان اینکه نباید از علم غفلت کنیم تصریح کرد: بايد با تلاش كشورمان را به جایگاه علمی والا برسانیم و حتما در این راه وعده الهی یاریگرمان خواهد بود.

 

 

 

 

 


٢١:١٧ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج