English | فارسی
,
 
university photo

اخبار

مصاحبه

مصاحبه: دکتر بيت الهي پژوهشگر برتر استان گرايش علوم پايه

نوشته شده توسط portaladmin در 1392/06/31 09:41:38

دکتر هادی بیت الهی پژوهشگر برتر استان کرمان در علوم پایه  در سال 1358 در کرمان متولد شد. در سال 1377 در رشته شیمی محض تحصیلات خود را  از دانشگاه شهيد باهنر کرمان آغاز نمود. وي بلافاصله پس از پايان تحصيلات دوره کارشناسي در سال 1382 تحصيلات تکميلي خود را در رشته شيمي تجزيه در دانشگاه مازندران آغاز 58- و در سال 1385 نيز در دانشگاه يزد مقطع دکتري خود را شروع کرد و ‌در سال 1389 از رساله خود با عنوان "الکترودهاي اصلاح شده با نانو مواد و بررسي رفتار الکتروکاتاليستي آنها بر روي گونه‌هاي مهم زيستي" دفاع کرد. وي از زمان تا کنون با دانشگاه تحصيلات تکميلي صنعتي و فناوري پيشرفته به عنوان عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم، تکنولوژي و علوم محيطي همکاري داشته است.                                                                                                                                                                   

وی در مورد تعداد مقالات خود گفت: تا کنون 80 مقاله ISI  و 70 مقاله کنفرانسی داشته و تا کنون  با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو که زیرمجموعه معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری است و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور طرح‌های علمی خود را  انجام داده‌ام.

وی که عضو انجمن علمی شیمی ایران و انجمن علمی الکترو شیمی ایران  است در خصوص موفقیت‌های چشمگیر خود در این سالها گفت: در سال 1389 دانشجوی برتر الکترو شیمی ایران و در سال 1387 پژوهشگر برتر دانشگاه یزد و در سال 1391 در حوزه علوم پایه به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و استان کرمان برگزیده شدم.

 وی که توکل به خدا، کارگروهی و پشتکار را از علل موفقیت خود می‌دانست در خصوص زیرساخت‌های لازم برای رشد رشته تحقیقاتی خود اینگونه عنوان کرد:  انجام کار پژوهشی مسلما زیرساخت‌های فردی و سیستمی لازم دارد که در خصوص زیرساختهای فردی مانند روحیه پژوهشی، روحیه کاوش و یافتن چیزهای جدید، داشتن خلاقیت و نوآوری و روحیه کارمشترک لازم است تا فرد بتواند با اساتید و دانشجویان تعامل خوبی برقرار کند. همچنین از آنجایی که علم شیمی و بالتبع شیمی تجزیه که گرایشی از شیمی است یک رشته تجربی محسوب می‌شود وجود امکانات، حرف اساسی و شاید حرف اول را در امر پژوهشی می‌زند پژوهشگران این رشته نسبت به برخی از رشته‌های دیگر امکانات بیشتری نیاز دارند که این امکانات شامل مواد شیمیایی و دستگاه‌های مورد نیاز جهت انجام آزمایش‌ها است.

 

 

صفحه در 0.25 ثانیه ایجاد شد.