چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛

هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران برگزار می شود

هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران 26 و 27 آبان 1400 به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و با حمایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی در کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احسان نوروزی نژاد، دبیر اجرایی همایش در خصوص این خبر اظهارداشت: صنعت ساختمان، از صنايع مهم و رو به رشد در كشورهاي در حال توسعه است. اين صنعت مستقيماً بر اقتصاد، اجتماع و محيط زيست اثرگذار بوده، لذا سياست گذاري و تصميم گيري مناسب در آن، گامي موثر در جهت محقق شدن معيارهاي توسعه پايدار خواهد بود.

وی افزود: بهره گيـري از فناوري هاي نوين ساختماني به عنوان زيرساخت اصلي توسعه صنعتي براي تحقق اهداف صنعت ساخت و سـاز در كشور از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. ساخت و ساز ايمن، مقاوم و ارزان، جلوگيري از اتلاف انـرژي و مصالح ساختماني، كاهش زمان ساخت و ساز، ارتقاي كيفيت ساخت و امكان بازيافت مصالح در زمان تخريب ساختمان از مـزاياي بكارگيـري فناوري‏ هاي نوين در ساختمان سازي است.

دبیر اجرایی همایش، مباحث: تحلیل و طراحی سیستم‌های سازه‌ای نوین، بررسی آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای سازه‌های موجود، کاربرد مصالح نوین در مهندسی عمران، کنترل لرزه ای سازه ها و مصالح هوشمند، فن‌آوری‌های نوین ساخت و اجرا، ارزیابی پروژه‌ها و اجرای سازه‌های صنعتی، افزایش تاب آوری سازه ها، طراحی و ارزیابی شریان های حیاتی، بهینه سازی و سبک سازی سازه ها، روشهای عددی و محاسباتی نوین در مهندسی عمران، پدافند غیرعامل و پاسخ سازه ها در برابر انفجار و بارگذاری ضربه ای، اجزای غیرسازه ای و عملکرد آنها تحت بارهای لرزه ای را از جمله محورهای همایش برشمرد.

گفتنی است کنفرانس مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران از سال 1391 به صورت ادواری در سطح ملی و بین المللی تا کنون برگزار گردیده است.

علاقمندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به آدرس های8ncnms.com  و  ncnms.ir مراجعه کنند.

 


١٠:٥٨ - دوشنبه ١ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦٩٩    /    تعداد نمایش : ١٤٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج