چاپ        ارسال به دوست

استاندار کرمان در همایش کرمان آیدکس بر پیگیری موارد مطرح شده در این همایش تاکید نمود

 

استاندار کرمان در همایش کرمان آیدکس بر پیگیری موارد مطرح شده در این همایش تاکید نمود.

 استاندار کرمان در مراسم اختتامیه کرمان ایدکس در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی وفناوری پیشرفته با پیشنهاد شکل‌گیری دبیرخانه نسبت به پیگیری نقطه نظرات و پیشنهادات مطرح شده در همایش تاکید نمود.

محمدمهدی فداکار با اشاره خسارت‌های سنگین ناترازی برق به بنگاه‌های اقتصادی اذعان کرد: در کشور هزار و ۹۷۱ همت صرف تولید برق می‌شود و برای این تولید هزار و ۹۰۴ همت یارانه پرداخت می‌شود و بسیار اساسی است که باتوجه ‌به خسارت ناترازی انرژی به بنگاه‌های کرمان احداث نیروگاه خورشیدی در کرمان جدی گرفته شود.

 او با بیان اینکه اولین مجوز بی‌نام در حوزه انرژی خورشیدی در کرمان صادر خواهد شد افزود: ما در کرمان تلاش خواهیم کرد تا نخستین استان باشیم که از ظرفیت قانونی جدید استفاده می نماید و اخذ مجوزهای بی‌نام را مدنظر داریم.

 استاندار کرمان در مراسم اختتامیه اعلام کرد که اعضای صندوق توسعه ملی موافقت کردند که ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری در کرمان را تأمین مالی کنند.

 

*علیرضا صالح عضو هیأت عامل و معاون منابع و مصارف صندوق توسعه ملی: کرمان رتبه پنجم را در دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی دارد.

وی  با بیان اینکه ۴۰ میلیارد دلار از منابع این صندوق صرف پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی شده است، گفت: بیشتر از همه استان بوشهر و بعد هم خوزستان به دلیل پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی و سپس استان هرمزگان، ایلام و در رتبه پنجم کرمان با ۳ هزار میلیارد دلار از این منابع استفاده کرده است.

او در ادامه تصریح کرد: که صندوق توسعه ملی بنا دارد تا سطح یک میلیارد دلار برای تکمیل فولادسازی گهر زمین حمایت کند و با منابعی که از طریق بورس گذاشته می‌شود این پروژه ۲ تا ۳ساله به اتمام برسد.

عضو هیئت عامل و معاون صندوق توسعه ملی  تأکید کرد که صندوق آمادگی دارد تا ۲۰ پروژه بالای ۵۰۰ میلیون دلار در کرمان را تأمین مالی کند.

از دیگر ظرفیت‌های که صالح به آن اشاره کرد ضمانت‌نامه ارزی به میزان ۱۳ درصد برای صادرکنندگانی بود که خدمات فنی و مهندسی را به دیگر کشورها صادر کنند.

 

 

محمدرضا باهنر روز پنجشنبه در آیین اختتامیه همایش کرمان آیدکس ۲۰۲۴ در ماهان کرمان افزود: ۲۰ سال پیش با سران جناح های سیاسی در کرمان قرار گذاشتیم که باوجود اختلافات، همگرا،هم‌افزا، همراه و همدل، کرمان را در راستای منافع کشور جلو ببریم و امروز نیز کرمان هرچه دارد از همدلی و همراهی دارد.

 

وی با بیان اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کردیم که دوران نفت فروشی دولت‌ها برای توسعه تمام شده است اظهار کرد: ما چند ناترازی مهم از جمله در انرژی، بودجه عمومی دولت و بانک ها داریم.

 

 

وی ادامه داد: استان کرمان دارای معادن، هوای چهارفصل و از همه مهمتر منابع انسانی قدرتمند، باهوش و خلاق است، بیایید از این منافع به نحو احسن استفاده کنیم و یکدیگر را تکذیب نکنیم بلکه در خیرات با یکدیگر رقابت کنیم.

 

باهنر افزود: اتاق بازرگانی در همایش کرمان آیدکس با همراهی نیروهای حاکمیتی پارلمان بخش خصوصی و مجلس همدل، همراه و همصدا کار را در این حوزه آغاز کرده و در این زمینه برگزاری همایش کرمان آیدکس یک الگو است.

 

وی تصریح کرد: ما در همین راستا انجمن توسعه کرمان را از ۲۰ سال گذشته راه اندازی کردیم و حتی دیگر استان ها از ما الگو گرفتند و بر این اساس می توان رقابت سیاسی کرد اما در اقتصاد هم دل و هم افزا بود.

 

آرش علوی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این آیین گفت: ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در همایش کرمان آیدکس ۲۰۲۴ معرفی شد تا این همایش در ادامه فرایند توسعه را در کرمان سرعت بخشد.

 

همچنین رئیس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران در این آیین بیانیه کرمان آیدکس ۲۰۲۴ را قرائت و میثاق نامه این همایش امضا شد.

 

 

 


٠٩:٣٦ - شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٣    /    عدد : ٤٧٧٢    /    تعداد نمایش : ١٠٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)