چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر نقش محوری دانشگاه‌ها در توسعه استان کرمان در نشست روسای دانشگاه ها


تأکید بر نقش محوری دانشگاه‌ها در توسعه استان کرمان در نشست روسای دانشگاه هاشهباز حسن‌پور، عضو مجمع نمایندگان استان کرمان، در جمع تعدادی از روسای دانشگاه های کرمان  بر اهمیت دانشگاه‌ها به عنوان مراکزی که باید خلق زیبایی‌ها و توسعه را به عهده داشته باشند، تأکید کرد.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های استان کرمان هنوز نتوانسته‌اند جایگاه واقعی خود را در استان پیدا کنند، از آنها خواست تا نقش خود را به عنوان محور توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تقویت کنند.


حسن‌پور در ادامه بر لزوم شناسایی و به کارگیری نخبگان کرمانی در سطح استان و کشور تأکید کرد و از برنامه‌های آتی برای جذب و حمایت از این نیروهای متخصص خبر داد.


 وی از دانشگاه‌ها خواست تا به عنوان محور توسعه عمل کنند، همچنین بر لزوم به کارگیری نخبگان کرمانی در راستای توسعه استان اشاره کردو افزود:  از تمامی دانشگاه‌ها و مراکز علمی دعوت کرد تا با ارائه طرح‌ها و پروژه‌های نوآورانه، در تحقق جهش تولید و پیشرفت استان نقش‌آفرینی کنند.


 دکتر حسین محبی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان،  دراین نشست از برگزاری موفقیت آمیز دومین رویداد سرمایه گذاری و توسعه در دانشگاه خبر داد وگفت: در این روزهای پرتلاش و پرامید، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، شاهد برگزاری دومین رویداد بزرگ سرمایه گذاری و توسعه بود. این رویداد که با هدف تقویت پیوند میان دانشگاه و صنعت برگزار شد، فرصتی بی‌نظیر برای تبادل نظر و هم‌افزایی دانشگاهیان و صنعتگران فراهم آورد.


محبی افزود: به عنوان رئیس این دانشگاه، از شهباز حسن پور عضو مجمع نمایندگان استان کرمان با پیشنهاد و حمایت خود، موجبات برگزاری این رویداد را فراهم آوردند، تشکر و قدردانی می نمایم. همچنین،از رئیس اتاق بازرگانی کرمان، که با زحمات بی‌شائبه خود، در توسعه ارتباطات دانشگاه با بخش خصوصی و صنعت، نقشی کلیدی ایفا کرده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.


رئیس دانشگاه تصریح کرد: این رویداد نه تنها به عنوان یک موفقیت دانشگاهی محسوب می‌شود، بلکه به عنوان یک گام مهم در مسیر توسعه پایدار استان و کشور نیز ارزیابی می‌گردد. ما در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، مصمم هستیم که با تمام توان، در خدمت رشد وشکوفایی صنایع استان و کشور باشیم.


وی در پایان، از همه شرکت کنندگان و همکارانی که در برگزاری این رویداد نقش داشتند، تشکر کرد وابراز امیدواری نمود که این تلاش‌ها، زمینه‌ساز خیر و برکت بیشتر برای استان و کشورمان باشد.


 


١٢:٠٠ - شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٣    /    عدد : ٤٧٧٤    /    تعداد نمایش : ١٠٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)