چاپ        ارسال به دوست

رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی تصریح کرد؛

لزوم‌ سیاستگذاری مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی

دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با تاکید بر سیاستگذاری در حوزه کشاورزی؛ استفاده از روشهای نوین آبیاری را ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر باقی زاده که در جلسه کمیته کشاورزی، آب و محیط زیست به عنوان نماینده دانشگاه سخن می گفت

استفاده از کنتور های هوشمند آب، اجرای طرح های آبخیزداری را نیز پیشنهاد داد.

همچنین توجه و حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه های کشاورزی و محیط زیست و ایجاد شرکت های جدید در این زمینه از دیگر مواردی بود که توسط رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی مورد بحث قرارگرفت.

به گفته دکتر باقی زاده در راستای عملیاتی نمودن شعار سال 1401 با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین و استفاده حداکثری از ظرفیت های فکری و دانشی استان برای پیشبرد اهداف و برنامه ها در این زمینه، جلسه کمیته کشاورزی، آب و محیط زیست، ذیل شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با حضور مسئولین مربوطه در بخش های دولتی و خصوصی در این حوزه برگزار گردید.

در این جلسه دکتر خیراندیش رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به تشریح وظایف و نحوه عملکرد این کمیته پرداخت. در ادامه سایر اعضا کمیته به اظهار نظر در مورد موضوعات مهم کشاورزی استان، کمبود منابع آبی و ضرورت حفظ محیط زیست پرداختند.

در پایان جمع بندی موضوع توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با تأکید بر تعیین اولویت ها در اسرع وقت صورت گرفت و مقرر شد اولویت های لازم برای فازهای مطالعاتی و اجرایی از طرف دستگاه های مربوطه اعلام گردد و امکان ارائه پروژه های مناسب واقدامات لازم از طرف دانشگاه ها و موسسات پژوهشی وشرکت های دانش بنیان فراهم شود.

 


١٢:٢١ - پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ٣٢٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)