چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته بسیج و روز نیروی دریایی؛

مسئولان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از خانواده شهید گوهرریز تجلیل کردند

با حضور دکتر حسین محبی رئیس،روح الله فدائی نژاد معاون دانشجویی فرهنگی، دکتر امین باقی زاده معاون اداری مالی، دکتر ابوالفصل صفایی ریس بسیج اساتید و دکتر مصطفی کارآموز راوری سرپرست مدیریت امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از خانواده شهید گوهرریز از شهدای سرفراز نیروی دریایی تجلیل شد.یه گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر کارآموز بااعلام این خبر گفت:در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از خانواده معزز شهید ؛ دکتر گوهرریز رییس بنیاد شهید شهرستان کرمان و فرزند شهید در مورد نحوه شهادت پدر و همچنین شهید قهرمانی صحبت کرد.

شهید محمد گوهرريز دوم شهريور 1339، در روستاي بهرامجرد از توابع شهرستان بردسير چشم به جهان گشود. پدرش ‌‌حسينجان، كشاورز بود ومادرش نصيبه نام داشت. تا پايان مقطع ‌راهنمايي‌ درس ‌خواند. سال1358، ازدواج ‌كرد و صاحب دو پسر و يك‌ دختر شد. ارتشي‌ بود، بيست‌‌‌‌و‌‌نهم‌فروردين 1367، در خليج‌فارس بر اثر انفجار ناو به شهادت رسيد. تاكنون اثري از پيكرش به دست نيامده‌است. مزار يادبود وي درگلزار شهداي‌شهرستان كرمان واقع است.
وی توضیح داد:
شهید حميد قهرماني نوزدهم مرداد 1341، در شهرستان كرمان چشم به جهان گشود. پدرش حسن، خواربار فروش بود و مادرش كبري نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. سال1366، ازدواج كرد و صاحب‌يك پسرشد. ارتشي بود، بيست‌و‌نهم فروردين1367، در تنگه‌‌هرمز هنگام حمله نيروهاي آمريكايي بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي درگلزار شهداي زادگاهش قرار دارد.


اطلاعات تکمیلی و مستندات درباره این دو شهید والامقام در  سایت نوید شاهد و ایرنا در دسترس است.


١٥:٤٢ - شنبه ١١ آذر ١٤٠٢    /    عدد : ٤٣٩٥    /    تعداد نمایش : ١٢٦٤


کاربر مهمان
1402/09/13 17:3
0
0
به همین دلیل قید شد که متن ها را ویرایش کنید. ضمنا اگر اخبار را منابع دیگر نقل می کنید، لطفا استناد دهید. ضمن اینکه عنوان خبر دلالت بر مطرح شدن این مباحث در جلسه با مسئولان دانشگاه است

درود اصطلاح خلبان ناو که اشاره فرمودید در لینک خبر ایرنا اززبان یکی از فرماندهان نیروی دریایی قید شده است. قطعا تخصص ایشان از بنده در این خصوص و به کاربردن اصطلاح دقیق و صحیح بسیار بالاتر است. ضمنا در متن خبر ذکر نشده است که در جلسه اینها گفته شد و قید شده بر اساس مستندات...نقل قول نکردیم. ممنون از حسن نظرشما حضوری و تلفنی در خدمتیم. 09132950749 تقی زاده با کمال میل.


کاربر مهمان
1402/09/12 13:46
0
1
باسلام فارغ از مباحث مطرح در باب نوع خبرهای منتشرشده در سایت دانشگاه و انگیزه های در پس ماجرا، خواهشمند است اندکی آبروداری کنید و حداقل متن خبر را ویرایش و اصول اولیه نوشتاری زبان فارسی را مراعات فرمائید در این خبر برخی جملات متن دوبار تکرار شده است از فرمانده ناو به عنوان خلبان یاد شده است و..

سلام ممنون از تذکر بجا و دقیق شما. آن بخش که فرمودید عینااز سایت شاهد برداشت شده است. سایت ایرنا هنم همینطور در متن خبر لینک داده شده است اگر لینک زیر باز نشد. اصطلاح خلبان ناو را ایرنا هم به کار برده است. https://kerman.navideshahed.com/fa/news/394069/%D8%B4%D8%AC%D8%A7%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اطلاعیه ها (بایگانی)
رویدادهای آینده (ادامه...)