چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری

تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان

به گزارش روابط عمومی، امروز چهارشنبه 28 آذرماه 1397 به مناسبت هفته پژوهش و فناوری با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی،  کارمندان و دانشجویان در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر برگزار شد

در این مراسم دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سخنان خود ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری از پژوهشگران برتر و از اساتیدی که امسال به افتخار بازنشستگی نائل شدند تقدیر کرد.

دکتر آروین در پاسخ به این پرسش که چرا رابطه ای بین تولیدات علمی درایران و رشد و توسعه یافتگی وجود ندارد؛  اظهارداشت: نرخ واقعی ارز، آسیب اصلی و جدی ای است که برسر راه این رابه  وجود دارد.

وی افزود: اگر نرخ ارز از قیمت واقعی کمتر باشد باعث افزایش واردات و بدنبال آن از تولید داخلی کاسته خواهد شد. که این خود باعث تعطیلی کارخانجات و بوجود آمدن معضل بیکاری در جامعه می شود.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با بیان اینکه معنی اصلی پژوهش، رقابت و نوآوری است  افزود: با کاهش تقاضا برای تولیدات داخلی رقابتی صورت نمی گیرد و در نتیجه پژوهشی هم انجام نخواهد شد.

وی در ادامه افزود از طرفی با افزایش قیمت واقعی نرخ ارز تقاضا برای صادرات زیاد می شود که این امر در نهایت نابودی محیط زیست و منابع طبیعی کشور را دربر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه درجامعه کنونی ما با کاهش قیمت نفت، تولیدات نفتی، کاهش حجم ارز و تحریم ها روبرو هستیم دانشگاه ها می‌توانند با بهره گیری از تسهیلات و امکانات پارک های علم و فناوری،  راه را برای تبدیل علم به ثروت هموار ساخته و بخشی از معضلات کنونی را که جامعه گریبان گیر آن است برطرف نمایند.

درادامه این مراسم حجت السلام و مسلمین حاج آقا سعادت فر استاد حوزه و دانشگاه مباحثی را دررابطه با اخلاق و تربیت اسلامی تشریح  نمود.

دکتر افضلی رئیس پژوهشگاه علوم وتکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی ضمن بیان گزارشی از فعالیت های پژوهشی دانشگاه در سال 1397 و سیاست گذاری های پژوهشی، خاطر نشان کرد: هدف گذاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در جهت سوق دادن دانشگاه به دانشگاه های نسل چهار و انجام فعالیت های پژوهشی در راستای اولویت هایی که نیاز جامعه است و بتوانند مشکلات مردم را حل کنند و به اقتصاد ربط پیدا کند. می باشد.

درپایان مراسم از مهندس ایرج منصوری، مهندس مقتدر و مهندس سرمدی اعضای هیات علمی پژوهشگاه که امسال به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند تقدیر شد و همچنین ازدکتر یوسفیان و دکتر گنجویی در گروه علوم پایه و از دکتر توفیق و دکتر کی نیا درگروه فنی و مهندسی بعنوان پژوهشگران برتر، دکتر محمودیان بعنوان فناور برتر، دکتر صفری برگزیده فدراسیون سرآمدان علمی و از دانشجویان پژوهشگر برتر درمقطع دکتری، دکتر ابراهیم محمدی در رشته مهندسی برق و کامپیوتر و در مقطع کارشناسی ارشد رضا زعیم باشی نصرت آبادی در رشته شیمی تجزیه، فرزانه کارگردر رشته  زیست شناسی بیوشیمی، علی کمالی  در رشته مکانیک  ساخت و تولید با اهدای لوح تقدیر شد.

گفتنی است دراین مراسم اجرای برنامه موسیقی توسط گروه مولانا صورت پذیرفت

 

 


١٦:٥٥ - چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج