چاپ        ارسال به دوست

در نشست اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه/ از دکتر روح‌الله فدائی نژاد به‌عنوان استاد بسیجی نمونه کشوری تجلیل شد.

نشست کانون بسیج اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با حضور رئیس دانشگاه، مسئول بسیج اساتید استان کرمان و اعضای شورای مرکزی کانون روز گذشته در مرکز همایش‌های دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در ابتدای این نشست دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان در نشست به‌ویژه دکتر اکبری فرد مسئول بسیج اساتید استان کرمان اظهار داشت: با توجه به اینکه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته اکثراً از قشر جوان جامعه بوده و توان بالقوه‌ای در انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارند لذا ضرورت انجام این فعالیت‌ها در دانشگاه حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه با برنامه‌ریزی دقیق و بهره‌گیری از تخصص اعضای هیئت‌علمی در زمینه‌های مختلف، آمادگی هرگونه همکاری با کانون بسیج اساتید درجهت برداشتن گام‌های مؤثر در زمینه گسترش فعالیت های فرهنگی در دانشگاه را دارد.

در ادامه این نشست دکتر اکبری فرد مسئول بسیج اساتید استان کرمان در سخنانش ضمن گرامیداشت ایام ماه صفر و اشاره به فقدان حضور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این ایام و نزدیک شدن به سالگرد شهادت مظلومانه آن سردار شهید راه مقاومت، تأکید کرد: یکی از رسالت‌های خطیر جامعه دانشگاهی در این زمینه به ثمر رساندن مکتب سردار سلیمانی تحت عنوان مکتب مقاومت ظلّ مکتب امام خمینی (ره) است.

مسئول بسیج اساتید استان با تأکید بر رسالت و اهدافی که بر عهده دانشگاهیان در جهت رفع مسائل و مشکلات جامعه در بخش‌های مختلف گذاشته ‌شده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با برخورداری از اعضای هیئت‌علمی برجسته، متعهد، مخلص و دارای بنیه علمی قوی، می‌تواند درزمینه گسترش راه‌های ارتباطی با بخش‌های صنعتی در راستای رفع نیازها و برطرف نمودن مشکلات صنایع، نقش به سزایی را ایفاد نماید و همچنین در حوزه علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان صاحب‌نظر باشد.

دکتر اکبری فرد در بخشی از سخنانش به نام‌گذاری امسال بنام سال جهش تولید و تأکیدات مقام معظم رهبری دراین‌باره اشاره کرد و اذعان داشت: برای گام برداشتن در راستای جهش تولید و تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بایستی ابتدا مشکلات جامعه را شناسایی و تحلیل نمود سپس با مدد پتانسیل‌های بالقوه و متخصصین داخلی بسیاری از مسائل جامعه به‌ویژه در زمینه‌های صنعتی و اقتصادی را برطرف نمود و نهایتاً در استفاده از منابع بیرونی خودکفا خواهیم شد و همچنین خاطرنشان کرد: بسیج اساتید دانشگاه‌ها در این زمینه می‌تواند نقش مؤثری ایفاد نماید.

در این نشست همچنین گزارش عملکرد کانون بسیج اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سال گذشته، توسط دکتر ثمره هاشمی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه ارائه گردید.

در ادامه این نشست اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه، پیرامون مسائل مطرح‌شده نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

در پایان این مراسم از دکتر روح‌الله فدایی نژاد به‌عنوان "استاد نمونه جنبش استادی بسیج ایران" با اهداء لوح و جوایزی تجلیل شد.

گفتنی است، کانون بسیج اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در 8 مدیریت شامل: مدیریت فرهنگی و اجتماعی، مدیریت علمی و پژوهش، مدیریت بررسی و تحلیل، مدیریت تربیت و آموزش، مدیریت نیروی انسانی، مدیریت طرح، برنامه‌ریزی و مالی، مدیریت فناوری اطلاعات و مدیریت حلقه‌های صالحین فعالیت می‌نماید.

 

 


٠٩:٠٦ - سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٧٨٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج