چاپ        ارسال به دوست

رئیس پارک علم و فناوری از راه‌اندازی ساختمان شماره 2 مرکز رشد در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خبر داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: بر اساس مجوز هیأت‌رئیسه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ساختمان شماره 2 مرکز رشد، در دانشگاه راه‌اندازی شد.

دکتر سپهوند، رئیس پارک علم و فناوری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در خصوص این خبر، با اشاره به نقش مراکز رشد پارک علم و فناوری در توسعه فناوری در استان و حمایت از ایده‌های فناورانه و کمک به تجاری‌سازی و تولید محصولات متناسب با نیازهای بخش‌های مختلف صنعت و جامعه، اظهار داشت: خوشبختانه در اکثر شهرستان‌های استان کرمان مراکز رشد راه‌اندازی شده است و تلاش می‌شود تا با توسعه این مراکز توزیع متوازنی از زیرساخت‌های فناوری در استان فراهم شود. وی عنوان کرد: در همین راستا به‌منظور ارتقاء ارتباط مستمر اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و دانشجویان با حوزه فناوری و تسهیل در امر ارائه خدمات به ایده‌های فناورانه و تلاش برای کاربردی نمودن موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی و ایجاد زمینه حضور کارکنان خلاق در ایفای نقش مؤثر در اقتصاد دانش‌بنیان مرکز رشد شماره 2 ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان در محل دانشگاه راه‌اندازی گردید.

به گفته دکتر سپهوند با توجه به اینکه پارک علم و فناوری زیرمجموعه دانشگاه می‌باشد لذا این مرکز تحت نظارت مدیریت مراکز رشد مستقر در پارک علم و فناوری فعالیت خواهد نمود و شورای مرکز رشد پارک به بررسی ایده‌های متقاضیان خواهد پرداخت. وی افزود: تخصیص اعتبار برای حمایت مالی از ایده‌های نوآورانه طبق شیوه‌نامه پارک علم و فناوری می‌باشد که سالانه متناسب با تورم افزایش خواهد یافت. در این شیوه‌نامه مکانسیم حمایت به‌گونه‌ای است که میزان تسهیلات حمایتی متناسب با میزان رشد و فعالیت واحد فناور افزایش می‌یابد.

رئیس پارک علم و فناوری، تأسیس مرکز نوآوری و شکوفایی توسط حوزه پژوهشی دانشگاه (پژوهشگاه) در کنار این مرکز که در دستور کار قرارگرفته است را حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: همکاری‌های دوجانبه این دو مرکز در خصوص گرنت‌های فناوری و تعریف موضوعات کاربردی برای پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی برحسب نیازهای جامعه و صنعت در استان، نقش چشمگیری خواهد داشت.

دکتر سپهوند در پایان این گفتگو به این نکته اشاره داشت؛ که هدف‌گذاری کلان کشور در جهتی است که دانشگاه‌ها به سمت خلق ثروت مبتنی بر دانش و خلاقیت حرکت کنند و ایجاد و توسعه فضاهای فیزیکی مراکز رشد زمانی مؤثر خواهند بود که در کنار آن فرهنگ‌سازی، ارتقاء دانش کسب‌وکار، ایجاد انگیزه برای کاربردی نمودن پژوهش‌ها و پرورش ذهن‌های خلاق و ایده پرور شکل بگیرد و این مهم درگرو همکاری همه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه می‌باشد.

 


١٣:٣٣ - سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٢٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج