چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان، صنایع دریایی شهید مقدم و مرکز نوآوران شهید فهمیده تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه فی‌مابین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، صنایع دریایی شهید مقدم یزد و مرکز نوآوران و همکاری‌های علمی شهید فهمیده باهدف توسعه زمینه‌های مشترک همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری امضا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در آئین امضا تفاهم‌نامه با اشاره به فعالیت دانشگاه، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری در کنار یکدیگر که در کشور بی‌نظیر است افزود: این ظرفیت با توانمندی و تلاش همکاران هیئت‌علمی و دانشجویان فرصت ارزشمندی در حوزه علم و فناوری در جنوب شرق کشور فراهم آورده است.

دکتر حسین محبی؛ صنعتی و فنی بودن رشته‌های دانشگاه و تخصص‌های همکاران را در حل مسائل و مشکلات سازمان‌ها و صنایع راهگشا توصیف و خاطرنشان کرد: تحقق این امر مستلزم فهم متقابل و افزایش ارتباطات است.

وی از فعالیت‌های پژوهشی جداگانه صنعت و دانشگاه به‌عنوان یک آسیب نام برد و شرط تحقق شعار سال که به فرموده مقام معظم رهبری تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین نام‌گذاری شده را داشتن چشم‌انداز، برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت دانست.

دکتر محبی بر این نکته تأکید کرد که ابتدا باید فاصله‌ای که بین صنعت و دانشگاه وجود دارد کم شود و از بین برود، یکی از راه‌های آن را اعتماد به اعضا هیئت‌علمی جوان توصیف کرد.

همچنین دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی از این جلسه به‌عنوان فتح باب همکاری‌های دانشگاه با صنایع دریایی شهید مقدم، مرکز نوآوران و همکاری‌های علمی شهید فهمیده نام برد و تصریح کرد: فرصت همکاری حوزه صنعت و دانشگاه زمینه‌ساز اقدامات خوب برای استان و کشور خواهد بود.

دکتر باقی زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج اساتید گفت: باید با نگاه بسیجی و علمی اهل خدمت به کشور باشیم.

وی با استقبال از همکاری با صنایع، بر پیدا کردن نقاط مشترک با صنعت، کاهش بروکراسی و معرفی ظرفیت‌ها تأکید و تبادل اطلاعات با صنایع مختلف را منجر به پیدا شدن نقاط مشترک و حل مشکلات ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی رئیس صنایع دریایی شهید مقدم یزد نیز در سخنانی انعقاد تفاهم‌نامه را مهم خواند و بر تداوم همکاری‌ها در آینده که مایه خیروبرکت برای استان‌های کرمان و یزد است تأکید کرد.

همچنین رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه تقویت و توسعه همکاری‌های فی‌مابین باهدف دسترسی و به‌کارگیری دانش فنی و فناوری روزآمد در مباحث مختلف پژوهشی و فناوری را از اهداف مهم تفاهم‌نامه برشمرد.

دکتر عباس سیوندی پور گفت: با امضای تفاهم‌نامه اجرای طرح‌های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه‌ای، کاربردی، مشاوره‌ای و آموزشی در موضوعات مرتبط فراهم‌ می‌شود.

شایان‌ذکر است این تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فناوری به امضای رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، رئیس صنایع دریایی شهید مقدم یزد و رئیس مرکز نوآوران و همکاری‌های علمی شهید فهمیده استان کرمان رسید.


٠٨:٥٢ - دوشنبه ٦ تير ١٤٠١    /    عدد : ٣٢٤٩    /    تعداد نمایش : ١٧٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج