چاپ        ارسال به دوست

شش پژوهشگر دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در زمره پژوهشگران پر استناد ۲ درصد برتر دنیا قرار گرفتند

دکتر هادی بیت الهی، دکتر علیرضا عسکرزاده، دکتر عصمت راشدی، دکتر محمد نجف زاده، دکتر مهدی یوسفیان و دکتر مریم فیاضی اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان بر اساس گزارش مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری "ISC" در زمره پژوهشگران پر استناد ۲ درصد برتر دنیا قرار گرفتند

 به گزارش  روابط عمومی دانشگاه، به گفته رئیس مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) )در چند سال اخیر، تعدادی از پژوهشگران دانشگاه استنفورد با استفاده از داده­ های پایگاه اسکوپوس اقدام به ایجاد پایگاه داده­ و محاسبه شاخصی به نام "شاخص استنادی مرکب" کردند.

دکتر سید احمد فاضل زاده افزود: این فهرست در کشور ما با نام «فهرست دانشگاه استنفورد» شناخته شده و مورد توجه رسانه ­ها و موسسات قرار گرفته است. هدف این پایگاه داده، ارائه مجموعه ­ای از سنجه­ های استنادی استاندارد شده برای ارزیابی تاثیراستنادی دانشمندان در رشته ­ها و حوزه ­های علمی مختلف در سطح جهان است.

دکتر هادی بیت الهی رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوزی پیشرفته و علوم محیطی این موفقیت ارزنده را به اعضای هیات علمی منتخب تبریک گفت.

در پیام تبریک دکتر بیت الهی آمده است: انتخاب شایسته‌ی شما به عنوان دانشمندان دو درصد برتر جهان مایه سربلندی و مباهات است. با غرور و افتخار، موفقیت شما را به خاطر فعالیت‌های ارزشمندتان در توسعه علم و فناوری، ارج نهاده، این دستاورد بزرگ را به شما، خانواده بزرگ دانشگاه و جامعه علمی کشور تبریک می‌گوییم.
از خداوند منان سربلندی شما را در عرصه‌ های بین المللی تحقیق و پژوهش، و توفیق بهره مندی دانشجویان و دیگر صاحبان علم و دانش را از تجارب ارزشمندتان، خواستاریم.

 برپایه این گزارش شاخص استنادی مرکب، مجموعه ­ای از چند شاخص استنادی مجزا است که پژوهشگران دانشگاه استنفورد در مقاله سال 2016 خود معرفی و محاسبه کرده­ اند. این شاخص ­ها مبتنی بر تعداد استنادات دریافتی مقالات دانشمندان و جایگاه ­های نویسندگی آنها (الگوی هم-­نویسندگی) و شاخص هرش می­باشد.

همچنین بر اساس تازه ترین به ­روز­رسانی این پایگاه داده که منتشر شده، دامنه پوشش داده ­ها از سال 1996 تا 2021 است. این فهرست دربرگیرنده نویسندگان پراستناد براساس شاخص استنادی مرکب و جزو دو درصد پراستناد در 22 حوزه موضوعی اصلی و 176 حوزه فرعی می‌باشد.


١٤:٣٠ - سه شنبه ١٥ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٣٥٦١    /    تعداد نمایش : ٧٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج