چاپ        ارسال به دوست

با حضور دانشگاهیان و به مناسبت روز بزرگداشت شهدا انجام شد؛

کاشت ۷۰ اصله نهال به یاد شهداء در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته

باحضور جمعی از دانشگاهیان و هیئت رئیسه ۷۰ اصله نهال مثمر به یاد شهیدان در فضای سبز اطراف سراهای دانشجویی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته غرس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه ۲۳ اسفند در این مراسم با تشکر از نیروهای واحد فضای سبز و سایر واحدهای مرتبط در راستای نگهداری و حفاظت از فضای سبز دانشگاه گفت: قدردان کسانی هستیم که برای پرورش گیاهان و نگهداری فضای سبز و توسعه و زیباسازی دانشگاه تلاش می‌کنند.

دکتر محبی با گرامیداشت روز شهداء و هفته منابع طبیعی به اهمیت درختکاری در دین اسلام و سفارش مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و بر مشارکت همگانی در گسترش فرهنگ درختکاری و حفظ طبیعت تاکید کرد.

در ادامه تعدادی از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه به همراه رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه مبادرت به غرس نهال به یاد شهدا بویژه شهید گمنام دانشگاه و شهدای بخش ماهان نمودند.

در این زمینه حسین کاکوئی نژاد رئیس امور عمومی دانشگاه به روابط عمومی گفت: در سالهای گذشته ۲ قطعه باغچه انجیر با بیش از یکصد اصله نهال و باغچه انار با بیش از ۷۰ اصله نهال در اطراف محوطه خوابگاه دانشجویان جهت استفاده آنها ایجاد شده است.

وی از دانشگاهیان برای توجه به فضای سبز و حفظ آن تقدیر نمود.

روح اله توسنگ یاور علمی دانشگاه و برادر شهید که با سایر همکاران محوطه را برای کاشت نهال آماده کرده بودند به یاد شهید سردارمهدی توسنگ نهالی را غرس کرد و گفت: گرامی داشتن یاد شهیدان وظیفه همه ماست.

محمدمهدی طاهری کارشناس کتابخانه دانشگاه هم پس از کاشت چند نهال؛ برنامه درختکاری را مفرح توصیف کرد و گفت: حس خوب زندگی و نشاط از ثمرات این برنامه بود.

وی افزود: درخت در فرهنگ ایرانی و اسلامی شأن و جایگاهی شایسته دارد و در همه اساطیر و متون حماسی به‌ویژه در سنگ‌نگاری‌های باستانی نیز نقش و نشان درخت به چشم می‌آید.

دکتر فدائی نژاد، دکتر نگارستانی معاون آموزشی و دکتر باقی زاده معاون اداری مالی و تعدادی از مسئولان دانشگاه نیز در این مراسم حضور و مشارکت داشتند.

کاشت نهال توسط تعدادی از همکاران به همراه فرزندان  از جلوه های این مراسم بود. 


١٤:٣٦ - سه شنبه ٢٣ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ٣٨١٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج