چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در پیام آغاز سال تحصیلی 1403-1402 تأکید کرد؛

دانشگاه باید برای جامعه الگوساز و امیدآفرین باشد

دکتر حسین محبی در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر، به‌ویژه شهدای آموزش عالی کشور تأکید کرد: دانشگاه باید برای جامعه الگوساز و امیدآفرین باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسین محبی در ابتدای این پیام آورده است: آغاز سال تحصیلی شروع رویشی نو از زندگی برای پویندگان راه فرزانگی است؛ اصحاب اندیشه خادمان علم و فرهنگ مهیا می‌شوند تا در سایه الطاف الهی و همت والای خود آینده‌ای مقتدرانه و سرافرازانه رقم بزنند.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان در ادامه اذعان داشت: بی‌تردید تلفیق نشاط جوانی با محیط علمی، پژوهشی و فرهنگی باعث پویایی و ارتقا شاخص های علمی است.


دکتر محبی تصریح کرد: جوانان به‌ویژه دانشجویان ما پیشران حرکت در ابعاد مختلف جامعه هستند و در این راستا نقش دانشگاه‌ها به‌عنوان عنصری الگوساز و امیدآفرین برای جامعه حائز اهمیت است.


وی همچنین از دانشگاه به‌عنوان نهادی برای آراستگی به اخلاق معنوی، توانمندسازی دانشجویان در مصاف با سختی‌ها، فهم درست آنان از شرایط زمانه، عادت به خردورزی، وجدان کاری و مسئولیت‌پذیری اجتماعی نام برد.


دکتر حسین محبی در ادامه اضافه کرد: تحرک و پویایی در محیط دانشگاه‌ها در راستای اهداف آموزش عالی، آینده‌ای روشنی در همه عرصه‌ها به‌ویژه علم و فناوری برای کشور به ارمغان خواهد آورد و خاطرنشان کرد: دانشجویان در ایجاد این محیط پویا و فعال نقش‌آفرین هستند.


بر پایه این گزارش در بخش دیگری از پیام، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان ضمن تبریک حضور دانشجویان نو ورود به دانشگاه، خطاب به آنان گفت: «دانشجویان معزز شما وارد دانشگاهی شده‌اید که ششمین دانشگاه در بین دانشگاه‌های صنعتی ایران است و در این دانشگاه همواره تلاش شده که همه امکانات لازم برای ایجاد محیطی مناسب جهت تحصیل و پژوهش برای دانشجویان فراهم گردد و شایسته است با بهره‌گیری از دانش اساتید، خویش را برای ایفای نقشی اثرگذار در آینده جامعه مهیا ساخته و به امید خداوند متعال همه دست در دست هم درراه تحقق اهداف دانشگاه و اعتلای علمی کشور قدم برداریم.»

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور کلاس های دانشجویان  به صورت حضوری آغاز می شود.

 


١٢:٥٣ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٤٠٢    /    عدد : ٤١٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٤١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج