چاپ        ارسال به دوست

با هدف شناخت بیشتر از فعالیت های فناورانه و دانش بنیان؛

دانشجویان برتر دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته بازدید کردند

تعدادی از دانشجویان برتر مقطع کارشناسی پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان کرمان از بخش های مختلف دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دارای رتبه های زیر 100 کنکور سراسری در این بازدید مهمان دانشگاه بودند و ابتدا در مرکز کتابخانه و اطلاع رسانی دانشگاه حضور یافته و از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا شدند.

در این بازدید محمد مهدی طاهری کارشناس کتابخانه گفت: به منظور استفاده محققين و دانشجويان مقاطع تحصيلات تكميلي از جديد ترين كتابها ، مراجع و مقالات علمي ، كتابخانه اي با امكانات به روز در دانشگاه در نظر گرفته شده است اين كتابخانه شامل بيش از ۲۲ هزار جلد كتاب شامل 16 هزار كتاب لاتين و بقيه فارسي و ۲۵۰۰ جلد پايان نامه و طرح های پژوهشی و نزديك به ۷۰۰ حلقه CD مي باشد مجموعه كتابخانه تحت وب است و  نرم افزار مورد استفاده، سیمرغ است كه امكان جستجو و بازيابي منابع فهرست شده در كتابخانه را به مراجعان مي دهد.

به گفته وی فضای کتابخانه شامل بخش های امانت، مخزن کتاب، نشریات، پایان نامه ها، سازماندهی منابع، دفتر شورای نشر مجلات و کتب، سایت کامپیوتر و سالن مطالعه به صورت متمرکز است.

بیشترعناوین موجود در کتابخانه؛ فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی است و شيوه تنظيم كتابها براساس رده بندي کتابخانه کنگره (LC) بوده و مخزن به صورت نظام قفسه باز طراحي گردیده است.


پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی  مقصد بعدی دانشجویان بود. در این پژوهشگاه دانشجویان در آزمایش های مختلف حضور یافته و کارشناسان آزمایشگاه و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بویژه در آزمایشگاه های بیوتکنولوژی، فیبر نوری و شیمی آب با معرفی بخش ها و فعالیت های هر آزمایشگاه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ دادند.

 دانشجویان در ادامه از فضاهای آموزشی و مرکز همایش های دانشگاه نیز دیدن کردند. معرفی دانشگاه از زبان کارشناسان روابط عمومی و توزیع بروشورهای مرتبط با دانشگاه در این بخش انجام شد.


فاطمه نصیری دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در پایان بازدید در گفتگو با روابط عمومی از حضور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته اظهار حرسندی کرد و به عنوان یک روز جالب از این حضور نام برد.

وی که در رشته دبیری دانش آموزان بانیازهای ویژه تحصیل می کند  گفت: شناخت از رشته های مختلف تحصیلی و آشنا شدن با ظرفیت های علمی و فناورانه دید وسیع تری برای فعالیت های علمی و تخصصی به دانشجویان می دهد.

فاطمه نصیری دانشجوی دیگر دانشگاه فرهنگیان، به ایده های آموزشی مبتنی بر فناوری در بین دانشجومعلمان اشاره کرد و تعامل پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با دانشگاه فرهنگیان را برای تحقق ایده ها و حمایت از آنها ضروری خواند.

فاطمه محمودی نیز گفت: امروز با دانشگاهی پیشرفته و منحصربفرد روبرو شدم. برادرم فارغ التحصیل مهندسی مکانیک است و به او پیشنهاد می کنم در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.

کارشناس مسئول پژوهش پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان کرمان آشنا شدن دانشجویان با فضاهای دانشگاهی در حوزه های دانش بنیان و صنعتی را از اهداف این بازدید برشمرد.


نجمه سلطانی نژاد تصریح کرد: دانشجو معلمانی که با رتبه های بسیار خوب در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده اند از توانمندی های بالایی در زمینه های مرتبط با علم و فناوری برخوردار هستند و ارتباط با مراکز علمی و پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی برای آنها و سایر دانشجویان علاقه مند فرصت های جدیدی برای ارتقا فعالیت های آموزشی و پژوهشی خلق می کند.


وی افزود: دست یافتن به جایگاه اقتصادی مبتنی بر علم و فناوری و متکی بر منابع دانش و آگاهی، سرمایه انسانی و فناوری روز؛ برای گذار به اقتصاد مبتنی بر دانش ضروری است و دانمشجومعلمان با تسلط بر این مفاهیم می توانند راهنمای خوبی برای دانش آموزان در آینده باشند.

 


١٤:٠٠ - يکشنبه ٢٨ آبان ١٤٠٢    /    عدد : ٤٣٤٥    /    تعداد نمایش : ١٢١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج