چاپ        ارسال به دوست

رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)خبرداد؛

دو عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در زمره پژوهش‌گران پر استناد یک درصد برتر جهان در سال 2023


بر اساس گزارش رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) 2 عضو هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در فهرست پژوهش‌گران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفتند.


طبق گزارش دکتر سید احمد فاضل زاده رئیس مؤسسه (ISC) دکتر هادی بیت الهی
عضو هیات علمی و رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و دکتر علیرضا عسکرزاده از اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به ترتیب در حوزه‌های موضوعی شیمی (با تعداد کل استنادات 10655) و چند رشته ای (با تعداد کل استنادات 4314) در زمره پژوهش‌گران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.


 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته دکتر فاضل زاده با بیان اینکه یکی از مهمترین ماموریت¬های¬ مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) فراهم آوردن امکان شناسایی و معرفی پژوهشگران پراستناد برتر است خاطرنشان کرد: پژوهشگران پراستناد برتر علمی مهمترین عامل رشد و توسعه نظام‌¬های علمی هستند و تعداد موسسات و پژوهشگران پر استناد، از معیارهای مرجعیت علمی در سطح جهان است.


وی افزود: موسسه ISC، آخرین فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان در 22 حوزه موضوعی علوم را بر اساس پایگاه شاخص‌ های اساسی علم (ESI) فهرست پژوهشگران پر استناد یک درصد جهان در سال 2023 را استخراج و پایش نموده است. 

 

وی افزود: در سال 1402، 938 پژوهشگر با وابستگی سازمانی جمهوری اسلامی ایران شناسایی شده اند که نسبت به سال 1401، 12 درصد رشد داشته است. خوشبختانه در طی یک دهه گذشته آمار پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر کشور روند رو به رشدی داشته است.

 

روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با تبریک این موفقیت ارزنده برای استادان فرهیخته و خانواده دانشگاه سرفرازی و تداوم موفقیت ها را از درگاه خداوند حکیم مسئلت می نماید.٠٩:٢٠ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٤٠٢    /    عدد : ٤٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج